ד”ר ננה דז’אנלידזה-קוראשווילי

רופאת נשים ומיילדת, מומחית לעקרות ופוריות

מנהלת מכון ז’ורדניה ומערך ההפריה החוץ גופית במכון
ד”ר ננה דז’אנלידזה-קוראשווילי היא בוגרת בית הספר לרפואה על שם דוד טבילדיאני “אייטי”, המפעיל תכנית בעלת סטנדרטים בינלאומיים להכשרת סטודנטים לרפואה.

החל משנת 2001, בה קיבלה רישיון מומחה ברפואת פוריות, מיילדות וגינקולוגיה, עוסקת ד”ר דז’אנלידזה-קוראשווילי בפעילות רפואית מעשית אינטנסיבית. היא עבדה כדוקטור לרפואת העקרות והפוריות במרפאת “צ’צ’ווה” (המרכז לאבחון העקרות) ובמרכז הרפואי הירושלמי AIHA, ועמדה בראש מערך הפוריות במרכז לבריאות האישה במסגרת תוכנית של אוניברסיטת ג’ון הופקינס בארצות הברית. כמו כן עבדה במרפאה לפריון ולהפריה חוץ-גופית במרכז הגאורגי-אמריקאי לרפואת הפוריות REPROART. כיום היא מנהלת את מכון ז’ורדיניה ועומדת בראש מערך ההפריה החוץ גופית במכון.

במהלך הקריירה שלה המשיכה ד”ר דז’אנלידזה-קוראשווילי לרכוש התמחויות מקצועיות שונות בתחום הגינקולוגיה, המיילדות ורפואת הפריון בגאורגיה, ארצות הברית, ישראל ואוסטריה. 

  • סיימה קורס בתחום הפוריות במכון לחקר פוריות האדם על שם ז’ורדניה.
  • בוגרת קורס המיילדות והגינקולוגיה של המכון למחקר טרום לידתי, גינקולוגיה ומיילדות על שם צ’צ’ווה.
  • התמחתה באקדמיה הרפואית הממלכתית של גאורגיה באבחון באמצעות אולטרא-סאונד של חלל הבטן.
  • השלימה תכנית הכשרה בבית החולים האוניברסיטאי ג’ונס הופקינס בארצות הברית, שם הוסמכה לגינקולוגיה, מיילדות, אמצעי מניעה ותכנון המשפחה, וכן גינקולוגיה של ילדות מתבגרות.
  • התמחתה במרפאת העקרות והפוריות בבית החולים אסותא בישראל, שם התמקצעה באולטרא-סאונד של איברי האגן הקטן, בשיטות חדשניות לאבחון סיבות לעקרות ולטיפולן, ובהפריית ביציות חוץ גופית.
  • השתתפה בסמינרים בזלצבורג, אוסטריה, בנושאים שונים של תכנון משפחה במסגרת המצב הדמוגרפי, שיטות למניעת הריון, תפקידם של גברים ושוויון בין המינים במישור של זכויות אדם ופוריות, שימוש רציונלי בתרופות בהתאם לצרכים קליניים וניהול ושיווק בתחום הפרמקולוגיה.

ד”ר דז’אנלידזה-קוראשווילי היא אזרחית כבוד של אטלנטה, ארה”ב. היא חברה פעילה באגודה הגאורגית לרפואה מתקדמת וביולוגיה, המאחדת מומחים בתחום פוריות האדם: רופאי פוריות, גינקולוגים, מיילדים ואמבריולוגים. כמו כן היא חברה באגודה האירופית לפוריות האדם ואמבריולוגיה (ESHRE); האגודה האמריקאית לרפואת הפוריות (ASRM); ובאגודת המיילדות, הפוריות והגינקולוגיה המאחדת מומחים העוסקים בפעילות מעשית, מחקרית והוראתית בתחום זה בגאורגיה, ארצות הברית ואירופה.